Bahamalar
A A A

Atlas Okyanusu’nda, Amerika Birleşik Devletleri’nin Florida Eyaleti’nin güneydoğusunda ve Küba’nın kuzeyinde bulunan Bahamalar, 14’ü ana olmak üzere yaklaşık 700 adadan oluşan bir tropikal cennet.

 

En büyük gelir kaynağı turizm olduğundan, Karayipler’de yer alan ülkeler içerisinde en iyi turizm altyapısına sahip ülkelerden birisi. İspanyolca “sığ deniz” anlamına gelen baja mar öbeğinden ismini alan Bahamaları’ın Nassau limanı ise Karayip turuna çıkan yolcu gemilerinin duraklarından birisi. Nassau’da ücretsiz internete her yerden erişilebiliyor. Karayiplerin bu cennet adası, şnorkelle dalış yaparak Karayiplerin mercan resifleri ve rengârenk deniz altı yaşamının keşfedileceği bir yer.

 

Bahamalar‘ın iki mevsimli yumuşak astropikal iklimi büyük ölçüde Gulf Stream akıntısı ile Atlas Okyanusu’nun meltemlerinin etkisi altında olduğundan, ortalama sıcaklık kış aylarında 21 derece, yaz aylarında ise 27 derece civarında seyrediyor.

 

Amerika’nın sayfiye yeri sayılan Bahamalar’da, Nicolas Cage, Tiger Woods, Michael Jackson, Charlie Chaplin gibi ünlülerinin evi bulunuyor. Paradise Island’da yer alan Atlantis Resort, dünyaca ünlü markalar, restoranlar, gece kulüpleri, casinolar, akvaryum, su parkları ve paralı plajların bulunduğu birkaç binadan oluşan yapısıyla dikkat çeken bir yer.

 

Türkler, Bahamalar’a turistik seyahat amaçlı gittiklerinde ve bunu belgelediklerinde vizeden muaf kabul ediliyorlar.