Belçika-Hollanda
A A A

23 - 27 NİSAN

5* M/S AMADEUS SILVER III GEMİSİ İLE

BRÜKSEL- BRUGGE – GHENT-ANTWERP-KİNDERJİK-UTRECHT-AMSTERDAM

 

1.GÜN (23.04 Pazar) İSTANBUL-BRÜKSEL- GHENT
Atatürk havalimanı dış hatlar gidişte saat 05:00’de buluşma. Saat 07:55’de TK1937 sayılı sefer ile Brüksel’e hareket. Saat 10:20’de varışta özel otobüsle Ghent’e transfer. Varışta panoramik şehir turu. Saat 16:00’da gemiye biniş ve kabinlere yerleşme. Saat 19:30’da geminin hareketi. Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 

2.GÜN (24.04 Pazartesi) ANTWERP
Sabah saat 05:00’de Antwerp’e varış. Gemide alınan sabah kahvaltısından sonra ekstra Brugge turu için hareket.
Batı Avrupa’nın savaşlardan en iyi korunmuş kenti olan Brugge, 1000 yıllık geçmişini; kanalları, dar sokakları, köprüleri tarihi yapıları ve meydanları ile size bekliyor olacak. Kendinizi Orta Çağ’da hissedeceğiniz bu kent, Belçika’nın en çok ziyaret edilen şehri unvanını elinde bulunduruyor. Gemide öğle yemeğinden sonra serbest zaman veya arzu eden yolcularımız için Antwerp ve Liege ekstra turu.

 

Antwerp ;Belçika'da bir liman kentidir. Avrupa'nın en eski kentlerinden biridir. Dünya'nın dördüncü, Avrupa'nın ikinci büyük limanına sahiptir. Kentin içinden geçen Schelde nehri 350 km boyunca içeri girerek büyük gemilerin bile seyir yapmasına olanak sağlamıştır. Gemi geçiş seferlerine engel olmasın diye nehir üzerinde hiçbir köprü yapılmamıştır.

Liege ;Belçika'nın üçüncü, Valon Bölgesi'nin en büyük şehri, bu bölgedeki başlıca sanayi merkezi. Günümüzde şehrin iktisadı yüksek teknoloji ürünlerine yönelmiştir: Motor sanayii (uçak ve roket motorları), uzay teknolojisi, bilişim teknolojisi, biyoteknoloji. Bunlarla birlikte; bira, çikolata ve içme suyu tesisleri de önemlidir. Şehrin doğusunda, üniversite yakınlarındaki bir bilim parkı, teknolojik araştırma geliştirme faaliyetleriyle iktisadı destekler.Akşam Kaptanın gala yemeği. Saat 22:00’de geminin hareketi.

 

3.GÜN (25.04 Salı)  KİNDERJİK-UTRECHT-AMSTERDAM

Saat 08:00’de Kinderjik’e varış. Gemide sabah kahvaltıdan sonra ekstra Kinderjik turu.

Kinderdijk, Hollanda'nın Güney Hollanda eyaletinde, Rotterdam'ın 15 km doğusunda yer alan Nieuw-Lekkerland beldesine bağlı bir köy. Lek ve Noord ırmaklarının birleştiği noktada yer alan polderin içinde bulunmaktadır. Bu alanın kurutulması amacıyla bölgede 1740'tan bu yana 19 yel değirmeni yapılmıştır. Bu değirmenler Hollanda'nın en büyük değirmen ağını oluşturmaktadır.

Hollandalı turistlerin uğrak yeri olan yel değirmenleri 1997 yılında UNESCO Dünya Miras Listesi'ne alınmıştır. Saat 10:00’da geminin hareketi.Gemide öğle yemeğinden sonra saat14:00’de Utrecht’e varış. Arzu eden yolcularımız ekstra Keukenhoff bahçeleri turuna katılabilirler.

32 hektar büyüklüğündeki Keukenhof lale bahçesi, dünya'nın en güzel çiçek parkı. Gezilebilen sembolik bir yel değirmeninin,100 kadar sanat eseri heykelin, içinde kuğuların süzüldüğü göletlerin, fıskiyeli havuzların yer aldığı Keukenhof Parkındaki türlü çeşit asırlık ağaçlar, Japon  bahçesini süsleyen Sakuralar (yabani kiraz çiçeği ağaçları) ve  7000 bin soğanlı çiçekten hariç, sezon boyunca parkın içinde yer alan kapalı seralar tipinde pavyonlarda 30 kadar, gün gün takvimi önceden belirlenip ilan edilmiş süreli çiçek tanzim ve şovları da son derece ilgi çekiyor.

Saat 14:30’da geminin hareketi. Tura katılan yolcular Amstersam’da gemiye bineceklerdir. Saat 18:00’de Amsterdam’a varış. Gemide akşam yemeği. Ekstra Red light ve Kanal turuna katılma imkanı. Üzeri cam kaplı teknelerle Amsterdam’ın simgesi haline gelmiş kanalları arasında keyifli bir gezi sizi bekliyor ve red light adı ile bilinen meşhur sokağını da gezerek Amsterdam’da keyifli bir gece turunu tamamlıyoruz. Geceleme gemide.

 


4.GÜN (26.04 Çarşamba) AMSTERDAM

Gemide sabah kahvaltısı. Arzu eden yolcularımız için ekstra Brüksel şehir ve Waterloo turu.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de gece gündüz hareketli kent meydanı Grand Palace, meydanda yer alan Hotel de villige, Manneken Pis heykeli, Atomium, Mini Europe, St. Michael ve St. Gudula Katedrali, Belçika kraliyet sarayı ve Brüksel’in en önemli parklarından olan Cinquantenaire Parkı bu turda görülecek yerler arasındadır.

Waterloo Savaşı; 16-18 Haziran 1815 tarihlerinde gerçekleşen, Fransa İmparatoru Napolyon'un mutlak yenilgisiyle sonuçlanan ve Avrupalı güçler arasında 23 yıldır süren silahlı mücadelenin (Fransız Devrim Savaşları ve Napolyon Savaşları) sonunu getiren muharebedir.

Akşam yemeği ve geceleme gemide.

 


5.GÜN (27.04 Perşembe) AMSTERDAM – İSTANBUL
Sabah kahvaltısından sonra saat 09:00’da gemiden ayrılış ve serbest zaman veya arzu eden yolcularımız  ekstra  Amsterdam & Volendam and Zaanse Schaan turuna katılabilirler. Amsterdam’a 25 dakika uzaklıktaki Volendam bir sahil kasabası. Görenleri hayran bırakan evleri ve doğası ile kasabanın marinası ve çevresinde keyifli bir tur yapıyoruz. Ardından Zaanse Schans ‘a geçiyor Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerini yakından görüyoruz. Bu turda Hollanda’nın meşhur yeldeğirmenlerinin büyülü ambiansını fotoğraflayacak meşhur tahta terlik ve ayakkabıların yapım atölyesinde bu ayakkabıların yapımlarına tanıklık edeceksiniz.

 

Amsterdam gezimizde Dam Meydanı, Yel değirmeni, Leidseplein, Rembrantplein, Kraliyet Sarayı, Kırmızı Fener Sokağı ve dünyaca ünlü elmas fabrikası görülecek yerler arasındadır.

Öğleden sonra arzu eden yolcularımıza ekstra Den Haag, Delft ve Rotterdam turu.

Rotterdam Hollanda’nın Amsterdam’dan sonra nüfus olarak 2. büyük şehirdir, Avrupa'nın en büyük limanını bünyesinde barındırır. II. Dünya Savaşı sırasında, Rotterdam, Alman Hava Kuvvetleri tarafından neredeyse tamamen yok edilmiştir.

Lahey (Hollandaca: Den Haag), Hollanda'da Güney Hollanda eyaletinde Hollanda Krallığı devletinin efektif başkenti olan ve içinde bulundugu eyaletin merkezi olan şehirdir. Lahey Hollanda Krallığı hükümetinin, bakanlıklarının, parlamentosunun, Hollanda Yüksek Mahkemesi'nin ve Hollanda Devlet Konseyi'nin bulunduğu şehirdir. Hollanda Kralı Willem-Alexander'ın oturduğu saray "Huis ten Bosch" ve çalışma yeri "Noordeinde Sarayı" Lahey'de bulunmaktadır.

Delft, güney Hollanda’da kanalları, eski yapıları, maavi renkli porselenleriyle ünlü tipik bir Hollanda şehridir. Şehir sokaklarının çoğunluğu kanal kenarlarında olup; kanalın iki tarafındaki sokaklar birbiriyle kanal köprüleriyle bağlıdır. Şehrin bu kanal Şehri olma Özelligi Delft'i Çok turist Çeken bir Şehir yapmaktadır.

Saat 16:30’da Amsterdam havaalanına transfer ve saat 19:35’de TK1954 sefer ile İstanbul’a hareket. Saat 00:10’da varış ve gezimizin sonu.

 

Not: Gemide tam pansiyon; varış günü akşam yemeği ile başlar ve gemiden ayrılış günü sabah kahvaltısı ile sona erer.


 

GÜVERTE

 

KATEGORİ

 

 KİŞİ

 

                        KABİN

 

       FİYATI

 

HAYDN

    C 4

  2

17,5m2      Pencere açılmaz arkada

     950 Euro

HAYDN

    C 1

  2

17,5m2       Pencere açılmaz

  1150 Euro

STRAUSS

    B 4

  2

17,5m2       French Balkon arkada

  1250 Euro

STRAUSS

    B 1

  2

17,5m2       French Balkon

  1300Euro

MOZART

    A 1

  2

17,5m2       French Balkon

  1450 Euro

MOZART

  SUİT

  2

26,4m2       French Balkon

  1700 Euro

TEK KİŞİ

FARKI

 

 

    700 Euro

 

 

 

ÜCRETE DAHİL OLAN HİZMETLER :

 • Türk Havayolları ile İstanbul-Brüksel/Amsterdam-İstanbul ekonomi sınıfı uçak bileti
 • Liman vergileri (300 Euro)
 • Gemide 4 gece 5 gün tam pansiyon konaklama  
 • Tüm transferler
 • Ghent panaromik turu
 • Türkçe rehberlik hizmeti
 • Türsab mecburi mesuliyet sigortası


ÜCRETE DAHİL OLMAYAN  HİZMETLER :

 • Ekstra turlar
 • Bahşişler (Kişibaşı 50 Euro olup gemide toplanacaktır)
 • Şahsi harcamalar
 • Vize ( Schengen vize gerekli olup yeşil pasaportlara vize gerekmemektedir)
 • Gemide tüm alkollü ve alkolsüz içecekler
 • Seyahat Sigortası
 • Yurt dışı çıkış harcı

 

ÖNEMLİ NOTLAR:

 • Su seviyesindeki olağanüstü azalma veya artış durumlarında kaptanın insiyatifinde uğranılan limanlar değişiklik gösterebilir.
 • Nehir trafiğine göre program saatleri, varış ve kalkışlar değişiklik gösterebilir.

   

EKSTRA TUR FİYATLARI

BRUGGE TURU

 

45,00 €

ANTWERP & LİEGE TURU

 

60,00 €

KİNDERJİK TURU

 

40,00 €

KEUKENHOFF TURU

 

50,00 €

RED LİGHT VE KANAL TURU                                    

 

25,00 €

AMSTERDAM &VOLENDAM & ZAANSE SCHANS

70,00 €

DEN HAAG & DELFT & ROTTERDAM

 

 

60,00 €

BRÜKSEL ŞEHİR VE WATERLOO TURU

 

55,00 €

       

 

EKSTRA TUR KATILIMI HAKKINDA GENEL ŞARTLAR VE BİLGİLER

 • Organize edeceğimiz turlar özel araçla, Türkçe rehber ve bazı yerlerde lokal rehber eşliğinde Türkçe anlatımlıdır.
 • Ekstra turların bedeli turun ilk gününde sadece Euro üzerinden nakit olarak tahsil edilir. Kredi kartı ile ödenemez ve ücret iadesi ancak hastalık durumunda yapılır.
 • Turlarımızda belirtilen yerler dışındaki giriş ücretleri yolculara aittir.
 • Araçların giremeyeceği yerlerde turlarımızın bir bölümü yürüyerek yapılacağından, rahat ayakkabı bulundurmanızı tavsiye ederiz.
 • Turlarımızın içeriği ve verilen servisler aynı kalmak kaydı ile gezi yöneticilerimiz tarafından teknik sebeplerle sıralamalarında değişiklik yapılabilir. Zamanlamalarda rehberin kararları uygulanır. Olağandışı sebeplerle acente veya rehber gezileri farklı bölgelere yapma, değiştirme veya iptal etme hakkını saklı tutar.
 • Ekstra tur otobüslerinden tura katılanlar dışındaki yolcular hiçbir şekilde faydalanamaz.